Akumulatory Kraków

Normalną koleją rzeczy jest zużywanie się akumulatorów podczas eksploatacji pojazdów. Jest to proces nieunikniony, ponieważ prędzej czy później trzeba będzie rozpocząć rozglądanie się za nowym produktem, lub oddać sprawy w ręce mechanika. Jakie wyróżniamy typy akumulatorów oraz jak dbać o niego aby długo nam posłużył?

Akumulatory Kraków

Akumulatory Kraków

Zużywanie się akumulatora

Akumulatory się zużywają, to naturalny proces, jednak możemy zrobić parę rzeczy, które zdecydowanie wpłyną na jego kondycję. Zacznijmy od początku, czyli jakie są objawy, że nasz akumulator jest na wyczerpaniu:

  • zauważamy problemy z odpaleniem naszego pojazdu, słyszymy rzężenie silnika i zauważalnie wolne obroty,
  • nie zapalają się światełka w kontrolkach,
  • pomimo dobrych i czystych reflektorów, światło w nich słabnie,
  • spadek napięcia akumulatora.

Te wszystkie rzeczy, dają nam sygnał, że stan baterii samochodowej jest niski. W takim wypadku należy udać się do mechanika lub jeśli potrafisz – naładować akumulator.

Akumulatory Kraków – wszystkie produkty w jednym miejscu.

Aby zapobiec takiej niespodziance jak nie opalenie auta, zadbaj o kilka drobnych szczegółów podczas odpalania:

  • wyłącz radio, światła, ogrzewanie i inne podzespoły, które powodują, że akumulator potrzebuje większej „siły” do odpalenia,
  • przed sezonem zimowym udajmy się na kontrolę napięcia elektrycznego.

Rodzaje akumulatorów

Akumulatory amega dostępne w naszym sklepie możemy sklasyfikować na 4 rodzaje: akumulator kwasowo-ołowiowy, żelowy, AGM oraz AFB, EFB, ECM. Każdy z nich przeznaczony jest do innego typu pojazdu. Wybierając odpowiedni, należy szukanie informacji rozpocząć od waszej instrukcji obsługi samochodu, w której znajdziecie najważniejsze informacje i parametry jakie powinien mieć akumulator. Sprawdźcie m.in. pojemność Ah, napięcie akumulatorów, prąd rozruchowy, rozmiary oraz bieguny i elektrykę pojazdu. Te elementy powinny być odpowiednio dobrane, aby móc cieszyć się ze sprawnego pojazdu. Akumulatory ukraińskie to fenomen na rynku! Sprawdź i przekonaj się sam, jaka moc w nich drzemie.