Akumulatory Katowice

Obowiązkowym elementem każdego pojazdu jest akumulator. To za jego sprawą możemy odpalić samochód i ruszyć w drogę. Najbardziej daje o sobie znać zimą, kiedy temperatura spadnie poniżej zera, a my niespodziewanie nie możemy odpalić auta i słychać charakterystyczne rzężenie silnika. Na co zwracać uwagę podczas kupna akumulatora?

Akumulatory Katowice

Akumulatory Katowice

Jak dbać o akumulator samochodowy?

Sprawna bateria samochodowa będzie służyć nam ok 4-6 lata. To jak o nią dbamy, przekłada się na jej żywotność, a jak wiadomo z doświadczenia akumulatory zimą lubią nas niemiło zaskakiwać. O ile ciepłą porą nie występują problemy z uruchomieniem, to w dni kiedy temperatura jest poniżej zera, nasze baterie mogą mieć z tym problem. Żeby odpowiednio przygotować się do zimowego sezonu i nie dając się zaskoczyć rozładowanej baterii samochodowej regularnie sprawdzaj poziom elektrolitu, przed rozpoczęciem zimy udaj się na kontrolę napięcia elektrycznego w akumulatorze, a podczas uruchamiania wyłącz niepotrzebne podzespoły jak radio, światła, klimatyzacja. Wyłączenie tych rzeczy spowoduje, że potrzeba będzie mniej energii aby uruchomić pojazd. 

Wybór odpowiedniego akumulatora

Naturalnym procesem jest zużywanie się akumulatora, który kiedyś wymagać będzie wymiany. Akumulatory amega dostępne na rynku polskim to szeroga gama produktów, które doskonale radzą sobie w każdej sytuacji. Przed rozpoczęciem szukania odpowiedniej baterii samochodowej, znajdź instrukcję obsługi samochodu, w której znajdziesz takie informacje jak typ, rozmiar, pojemność Ah, wartość prądu rozruchowego. Te informacje są kluczowe podczas wyboru akumulatorów. Chętnie wybierane są akumulatory ukraińskie, które swoją renomę zdobyły dzięki niezawodności i wysokiej klasie produktów. Akumulatory Katowice – wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu!