Akumulatory śląskie

O tym jak ważne znaczenie ma akumulator przekonał się niejeden kierowca zimą. Kiedyś kierowcy sami uzupełniali poziom elektrolitu, a teraz, dzięki lat doświadczeń i technologi akumulatory posiadają elektrolit w formie żelowej. W jaki sposób uruchamia się samochód? Czy samochody z systemem StartStop posiadają inną baterię samochodową?

Akumulatory śląskie

Akumulatory śląskie

Rodzaje akumulatorów

Akumulatory możemy podzielić na cztery kategorie, należą do nich:

  • Akumulator kwasowo-ołowiowy, dedykowany do wersji sześcioogniowej o napięciu znamionowym 16V.  Cechą charakterystyczną jest fakt, że pusty akumulator można ponownie naładować, które w pełni przywraca jego pierwotne parametry.
  • Akumulator żelowy, przeznaczony do jednośladów. 
  • Akumulator AGM przeznaczony do samochodów wyposażonych w system StartStop. Są trzykrotnie wydajniejsze niż opisane wyżej produkty, a także posiadają wysoką odporność na wibracje, wstrząsy, wycieki oraz niskie straty energii.
  • Akumulatory AFB, EFB, ECM to produkty posiadające dwukrotnie większą wytrzymałość niż pozostałe. Przeznaczone do samochodów wyposażonych w system StartStop i tych pojazdów, które mają rozbudowaną instalację elektryczną. Jedyną wadą jest to, że nie są odporne na głębokie rozładowania.

Specyfikacja akumulatorów

Szukając akumulatorów możemy spotkać się z oznaczeniem specyfikacji. Akumulatory amega dostępne w naszej ofercie posiadają szczegółowy opis produktu, tak żeby potencjalny kupujący mógł swobodnie wybierać spośród dostępnych możliwości. Przed rozpoczęciem poszukiwań sprawdź jaki dokładnie akumulator potrzebujesz. W instrukcji obsługi pojazdu, producent wyraźnie napisał jaki akumulator potrzeba, aby dostarczał wymaganą ilość energii. Parametry, które trzeba mieć na uwadze to pojemność Ah, napięcie akumulatorów, prąd rozruchowy, rozmiary i bieguny oraz elektryka pojazdu. Akumulatory ukraińskie cieszą się uznaniem wśród kierowców, jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś do co do wyboru akumulatora, polecamy odwiedzić nasz sklep!

Akumulatory śląskie – jedyne w swoim rodzaju!