Akumulatory amega Kraków

Niezbędnym elementem każdego pojazdu jest akumulator, który odpowiada między innymi za zasilenie urządzeń elektrycznych. Średnia żywotność tego elementu wynosi 4-6 lata. Jak więc dbać o akumulator aby posłużył nam wiele lat? Gdzie można wyrzucić zużyty akumulator?

Akumulatory amega Kraków

Akumulatory amega Kraków

Dbanie o akumulator

O niezawodności naszych produktów nie musimy zapewniać, akumulatory Amega M7 cieszą się już ogromną popularnością wśród klientów z Polski ale także całej Europy! Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam, w jaki sposób dbać o akumulatory. Oprócz tego, że wybór odpowiedniego akumulatora determinuje specyfikacja techniczna samochodu to wie pewnie niejeden kierowca. Ale czy wiesz jakie podzespoły warto wyłączyć podczas uruchamiania pojazdu? Przede wszystkim światła! O ile nasi użytkownicy pamiętają, że pozostawiając światła na całą noc włączone mogą rozładować akumulator to nikt nie pamięta, że na kondycję baterii wpływają także inne podzespoły jak klimatyzacja czy włączone radio podczas uruchamiania pojazdu.

Zużyty akumulator

Gdzie wyrzucić niepotrzebny akumulator? Zużyte akumulatory należy niezwłocznie zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK lub oddać w sklepie, kiedy kupujemy nowy. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, można na internecie poszukać firmy, która zajmuje się skupem i utylizacją zużytych akumulatorów. Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ baterie samochodowe zawierają szereg niebezpiecznych substancji, które nieodpowiednio zutylizowane mogłyby skazić glebę, a nawet i wodę.

Akumulatory amega Kraków – dobry wybór na lata