Akumulatory Opole

O tym jak ważne znaczenie ma akumulator przekonał się niejeden kierowca zimą. Kiedyś kierowcy sami uzupełniali poziom elektrolitu, a teraz, dzięki lat doświadczeń i technologi akumulatory posiadają elektrolit w formie żelowej. W jaki sposób uruchamia się samochód? Czy samochody z systemem StartStop posiadają inną baterię samochodową?

Akumulatory Opole

Akumulatory Opole

Jak akumulator uruchamia samochód?

Akumulatory w samochodach umieszczane są możliwie najbliżej komory silnika co sprawia, że nie ma potrzeby późniejszej komplikacji instalacji elektrycznej, która rozprowadzana jest w pojeździe. Bateria samochodowa wytwarza energię elektryczną, dzięki której możemy wprowadzić w ruch rozrusznik silnika i uruchomić pojazd. Wadliwy lub niesprawny akumulator uniemożliwia odpalenie samochodu. Szczególnie zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest na minusie. Starsze samochody posiadały akumulatory, w których można było samemu uzupełnić elektrolit. Wystarczyło wyjąć plastikowy korek i dozować odpowiednią ilość wody destylowanej. Obecnie niewielki odsetek aut posiada taką możliwość, teraz w samochodach montowane są bezobsługowe akumulatory, które mają elektrolit w formie żelu.  

Akumulator do pojazdów z systemem StartStop

Pojazdy wyposażone w system StartStop automatycznie wyłączają silnik podczas postoju, w ten sposób zmniejszają zużycie paliwa oraz emosji dwutlenku węgla. W pojazdach z systemem StartStop stosuje się akumulatory amega wykonane w technologi EFB lub AGM. Akumulatory amega jakie posiadamy, mają wariant EFB dostępny dla pojazdów wykorzystujących technologię StartStop. Takie akumulatory ukraińskie posiadają możliwości pracy w szerokim zakresie temperatur: od -50°C do +60°C.

Akumulatory Opole – wszystko co potrzebuje Twój samochód!